O blogu

Odpowiedzialność w spółce to skomplikowane i wielowątkowe zagadnienie, mające kluczowe znaczenie dla wielu podmiotów. Przede wszystkim dla osób pełniących funkcje w organach spółek (członkowie zarządu i rady nadzorczej, likwidatorzy, prokurenci), ale też dla menadżerów, wspólników spółki, oraz jej wierzycieli. Szeroka odpowiedzialność – cywilna, podatkowa, karna i karnoskarbowa – ciążąca na spółce i osobach, które pełnią w niej istotne funkcje, wymaga zrozumienia, aby bezpiecznie dla siebie i swojej rodziny, bezpiecznie dla firmy – prowadzić działalność gospodarczą.

Prowadząc sprawy klientów wielokrotnie spotykam się z brakiem świadomości spoczywającej na nich odpowiedzialności, z zaskoczeniem i dezorientacją wywołanymi wszczętym wobec nich postępowaniem, a nawet złością na prawo i ustawodawcę. Moją osobistą misją jest pomaganie profesjonalistom w świadomym prowadzeniu działalności w spółce i minimalizacja ryzyka ponoszenia odpowiedzialności za błędy. Staram się, by dzięki mojej pracy rosła wiedza i bezpieczeństwo klientów, żeby „zapobiegać zamiast leczyć”. Pomagam też wtedy, gdy za późno na prewencję i trzeba działać natychmiast.

Z tych właśnie względów powstał niniejszy blog. Chciałbym przy jego pomocy dotrzeć do jak największej grupy czytelników i pomóc im zrozumieć, jak prawidłowo prowadzić spółkę. Bo świadomość swoich praw i obowiązków to najlepsza gwarancja bezpieczeństwa i powodzenia. Nie tylko w biznesie.

Wiem, że sama lektura bloga Ci pomoże, wiele spraw wyjaśni i ułatwi. Jeżeli jednak będziesz potrzebował mojej kompleksowej pomocy, nie wahaj się ze mną skontaktować.

Pozdrawiam Cię serdecznie i witam na moim blogu.